Studijos „2xj“ architektas Jokūbas Jurgelis: dizainas nėra estetinis apipavidalinimas – tai problemos sprendimas

„Manau, kad suprasime tikrąją dizaino misiją. Kad dizainas – tai nėra kažkoks estetinis apipavidalinimas. Kad dizainas iš principo – tai problemos sprendimas. Kai tu sprendi problemą ir tiktai po to tai įgauna kažkokią formą.

Kadangi tų problemų kaip ir nelabai pasaulyje buvo, visi gyvenom pakankamai sočiai ir tik rinkdavomės tarp gražu-negražu. Tai manau, kad kūrėjams tai yra labai puiki proga parodyti savo tikrąsias kompetencijas, galimybes“, – teigia architektūros studijos „2xj“ architektas Jokūbas Jurgelis, apibūdindamas šiuo metu COVID-19 keliamų iššūkių situaciją.

„Narbutas Lietuva“ komanda pradeda pokalbių ciklą su Lietuvos architektų studijomis, siekdami sužinoti jų nuomonę apie laukiamus pokyčius biurų ir viešųjų erdvių gyvenime ateityje. Kiek anksčiau pasidomėję atstovaujamų užsienio partnerių įžvalgomis, kaip koronaviruso pandemija pakeis erdvių projektavimą, dabar pateikiame interviu su Lietuvos architektais.

Kviečiame žiūrėti pokalbį su „2xj“ architektu Jokūbu Jurgeliu, kurio metu jo paklausėme:

 

– Kokių pokyčių biurų ir viešųjų erdvių projektavime sulauksime dėl COVID-19?

– Kokių sprendimų, kaip didesnio atstumo tarp darbuotojų ir lankytojų išlaikymo ar aplinkos – apšvietimo, durų – automatizavimo galima tikėtis?

– Kas laukia atviro tipo biurų Lietuvoje? Ar pereisime prie kabinetinės sistemos, ar grįšime prie uždaresnių patalpų?

– Kaip akustinės, PLEXIGLAS pertvaros gali užtikrinti saugumą erdvėje?

– Kaip šiuos iššūkius sprendžia „2xj“ įgyvendinta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažyvdo biblioteka, taip pat kitos viešosios erdvės? Kokiu būdu galima jas pritaikyti prie keliamų saugumo reikalavimų?

– Ką patartų klientams ir atsakingiems už erdvių administravimą – kokius sprendimus dabar pritaikyti, kad darbuotojai galėtų dirbti saugiai ir organizacija užtikrintų savo veiklos tęstinumą?